Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Șef serviciu taxe și impozite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Șef serviciu taxe și impozite

Buna seara! Sunt absolventa a Facultății de Drept,4 ani și doresc sa particip la concursul pt șef serviciu taxe și impozite! Experiența o dețin in domeniul economic, peste 10 ani! Multumesc.
Conditiile pentru a participa la concurs care sunt ?

Cornel Vasile a scris:

Conditiile pentru a participa la concurs care sunt ?

Studii universitate de licența absolvite cu diploma de licența sau echivalent in științe economice;
Master In domeniul administrației publice, management sau diploma conform prevederilor ART 153 alineatul 2 din Legea educației nationale nr 1/2011.
Multumesc!

Magdy86, utilizator
Dreptul nu poate fi echivalent cu stiintele economice ... prin urmare, exista posibilitatea sa fiti respinsa la selectia dosarelor.

Cornel Vasile a scris:

Dreptul nu poate fi echivalent cu stiintele economice ... prin urmare, exista posibilitatea sa fiti respinsa la selectia dosarelor.

Cine face selecția dosarelor, primăria sau prefectura? Multumesc.
Intistitutia care organizeaza concursul.