avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Șef serviciu taxe și impozite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Șef serviciu taxe și impozite

Buna seara! Sunt absolventa a Facultății de Drept,4 ani și doresc sa particip la concursul pt șef serviciu taxe și impozite! Experiența o dețin in domeniul economic, peste 10 ani! Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:40, 14 Februarie 2020
Conditiile pentru a participa la concurs care sunt ?

Cornel Vasile a scris:

Conditiile pentru a participa la concurs care sunt ?



Studii universitate de licența absolvite cu diploma de licența sau echivalent in științe economice;
Master In domeniul administrației publice, management sau diploma conform prevederilor ART 153 alineatul 2 din Legea educației nationale nr 1/2011.
Multumesc!

Ultima modificare: Miercuri, 12 Februarie 2020
Magdy86, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dreptul nu poate fi echivalent cu stiintele economice ... prin urmare, exista posibilitatea sa fiti respinsa la selectia dosarelor.


Cornel Vasile a scris:

Dreptul nu poate fi echivalent cu stiintele economice ... prin urmare, exista posibilitatea sa fiti respinsa la selectia dosarelor.


Cine face selecția dosarelor, primăria sau prefectura? Multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intistitutia care organizeaza concursul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Echivalare studii lunga durata masterat Gvirgil Gvirgil Legea educatiei nationale nr. 1/2011 prevede: Art 153 (2) Diploma de absolvire sau de licentă a absolventilor învătământului superior de lungă durată ... (vezi toată discuția)
Studii universitare de licenta cu diploma cerute la posturi bugetare 9lucia 9lucia am terminat Facultatea de stiinte politice si administrative Babes-Bolyai, 3 ani la zi si mi-am luat licenta. Sunt interesata daca studiile mele sunt bune sau ... (vezi toată discuția)
Conditii studii participare concurs pentru functie publica de conducere laura-ioana laura-ioana Buna ziua! In situatia in care participantul la concurs pentru o functie de Director economic are studii universitare de lunga durata ( \\\\"din perioada ... (vezi toată discuția)