Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corelatie intre Bilant si D101 (an 2018)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corelatie intre Bilant si D101 (an 2018)

Buna ziua. Am fost anuntata de cei de la Finante si au spus ca nu este corelatie intre Bilant prescurtat F20 randul 7 unde am suma de 7015 lei si D101 randul 45 unde am suma de 0 (an 2018). Cum trebuie sa procedez ca sa imi iasa corelatia? Unde am gresit?
Va multumesc anticipat.
sorinasoare2004, utilizator
Rd acela din bilant e chiar rulajul 691, adica impozitul pe profit datorat si calculat pt 2018, care trebuie sa fie egal cu rd 45 din D101.

Ce este suma de 7015 lei?
Ioan Petru Butariu, Contabil
Buna ziua. Am fost la ANAF si am rezolvat situatia, era vorba de impozitul pe venit din trim. I din anul 2018. Va multumesc pentru timpul acordat. O zi buna.