Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract creditare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract creditare societate

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti,contractul de creditare,pentru ca asociatii sa poata imprumuta firma cu bani,se face la fiecare dispozitie de incasare,la fiecare creditare sau ajunge un singur contract iar apoi se fac doar dispozitiile de incasare?Multumesc
Tot legat de contractele de creditare...Este permisa creditarea unui SRL de catre administratorul acesteia, chiar daca administratorul nu este unic asociat (asociatul unic fiind o persoana juridica straina)?!?