Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Sotul a platit ratele la apartamentul meu, in timpul casatoriei. Doresc sa stiu daca eu ii datorez integral suma achitata, avand in vedere ca si el a locuit aici. Avand si copil mic de care m-am ocupat si avand mereu venit in perioada casatoriei. Merci
Nu, de regula, pe jumatate.
Veniturile, cel putin cele din salarii sunt bunuri comune. el o fi platit rata, dvs ati platit mancarea poate, ati ingrijit copilul cat el a putut munci, ..
gi-jane2, moderator
De principiu jumatate din ratele platite in timpul casatoriei ar constitui dreptul de creanta al sotului, sigur in functie si de veniturie realizate in timpul casatoriei.