Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Alocatie in italia
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Alocatie in italia

Buna ziua. As beneficia de alocatie pt copil din italia daca contratul meu este stagional(adica pe perioada determinata),deci muncesc vara 4 luni iar iarna 3 luni....Va multumesc.
trebuie sa aveti resedinta in Italia si apoi mergeti la Institutului Naţional de Protecţie Socială (INPS).