Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nerespectare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nerespectare

Buna ziua...in cazul in care prin instanța voi obține sa iau copilul cu mine 2 săptămâni in vacanța și decid ca după doua săptămâni sa numai ma intorc in țara ce se pote întâmpla?
La momentul de fata am deschis proces prin ordonanța prezidențială pentru pașaport și pentru vacanța deoarece tatăl nu este de-acord cu absolut nimica...și când voi reuși sa iau fata in vacanța avocata mea va deschide dosar pentru stabilirea domiciliul copilului in Anglia...dar vreau sa Menționez ca eu din vacanța nu am de gând sa ma intorc in țara și voi avea un caz deschis pentru stabilirea domiciliului ...vroiam sa știu dacă nu ma intorc după vacanța respectiva cu fata și va începe școala acolo și voi reuși sa dovedesc ca are condiții mult mai bune de creștere in Anglia decât in România pot sa am probleme???si dacă da ce pedeapsa se da in cazurile de genul?
Nu riscați, lăsați vacanta, dacă va mișcați repede cu procesul atunci o luați repede la dumneavoastră, nu pierdeți timpul.
Riscați sa fiți acuzata de răpire și sa trimită fata în tara, o sa va fie greu sa va angajați în UK cu cazier.
Sunt șanse mari sa rezolvați în câteva termene cu ordonanță pe domiciliu.