Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Declarare accident minor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Declarare accident minor

Salut. Ieri fiind cu treaba intr-un alt oras, am parcat mașina regulamentar iar un nene pe la 70 de ani intenționând se parcheze in fata mașinii mele mi-a sters bara din fata si vopseaua s-a luat pe o porțiune de vreo 3-4 cm2. Am discutat cu omul si nu am pretins vreo pretenție băneasca de la el. Astăzi am anunțat telefonic politia din orașul respectiv despre incident explicandu-le situatia ca nu au fost daune materiale majore și ca nu am pretenții de despagubire. Credeti ca ma expun vreunui risc ?
CatalinIonut1996, utilizator