Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Revizuire calcul pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Revizuire calcul pensie

Bună ziua. Am depus dosarul de pensionare în septembrie 2019 și decizia a ieșit în decembrie. Am lucrat in grupa specială 34 de ani. Am înaintat contestație pentru orele de noapte, prime, ore festive și ceea ce nu se ia în considerare la calculul pensiei. Am continuat să lucrez la aceeași companie care este privată. Pentru perioada următoare depunerii dosarului (20 sept 2019-prezent) se poate face recalculare și dacă da, cum ar trebui să procedez? Vă mulțumesc foarte mult anticipat! Cu stimă.
Depuneti/trimiteti la casa locala:
-O cerere de recalculare
-Un cupon de pensie
-Copie C.I.
-Adeverinta de la angajator pentru acea perioada.
Multumesc foarte mult pentru raspuns. Avand in vedere faptul ca am inaintat contestatie in instanta, credeti ca e mai bine sa astept finalizarea procesului sau trebuie neaparat sa depun cerere la sfarsitul fiecarui an, deoarece eu inca mai lucrez la aceeasi companie?
Daca pensia este pusa in plata, puteti depune oricand doriti cererea de recalculare.
Daca nu este pusa in plata, atunci asteptati rezolavrea contestatiei.