avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Incarcare acte permise de sedere pe portalul IGI
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Incarcare acte permise de sedere pe portalul IGI

Buna ziua,
am angajat de curand un cetatean nepalez ,după ce am obtinut avizul de munca.
Acum trebuie să ii fac permis de sedere si nu stiu cum sa procedez cu potalul de la IGI.
Atunci cand am obtinut avizul de munca am facut un cont si mi-a aparut sectiunea obtinere avize de munca.
Insa nu a aparut si sectiune obtinere permise de sedere sau prelungire permise de sedere
Prin urmare nu stiu cum pot incarca in portal actele pentru permisele de sedere daca nu am varianta obtinere permise de sedere.
Poate am omis sa selectez ceva... nu stiu.
Imi poate spune cineva cum trebuie sa procedez?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Am angajat cetateni nepalezi cu cim pe perioada nedeterminata ... YoAlle YoAlle Am angajat cetateni nepalezi cu CIM pe perioada nedeterminata . Pana reusim sa li se elibereze permisul de sedere putem obtine NIF de la ANAF chiar daca CIM ... (vezi toată discuția)
Cum obtin permis de sedere sau o prelungire bettyna bettyna Buna seara firma la care lucrez doreste sa angajeze un cetatean strain NON-UE. al carui permis de sedere expira peste 60 de zile. Societatea urmeaza sa ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean moldovean, student cu drept de munca Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Cum se poate incadra in Revisal studentul cetatean moldovean, care are drept de munca: La tip autorizatie ce anume trebuie ... (vezi toată discuția)