Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat romanesc pt copil nascut in uk
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat romanesc pt copil nascut in uk

Buna seara, ce acte sunt necesare si cat dureaza finalizarea certificatului romanesc pt copilul nascut in strainatate..urmeaza sa nasc in uk si as vrea sa stiu cum pot solutiona rapid problema cu certificatul de nastere.

aveti nevoie de certificatul de nastere apostilat, traducere legalizata, copii ale actelor de stare civila ale parintilor si o serie de declaratii si procuri (daca imputerniciti un avocat sau o alta persoana sa faca asta pentru Dvs.).
in functie de Primarie, dureaza de la 2 saptamani in sus.