Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Notificare la avocat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Notificare la avocat

Cât costă o notificare (făcută de avocat ) pentru un client în vederea sumei încasate de către o firmă ,pentru a preveni un litigiu?
Petre Victoria, utilizator
Buna ziua,

Fiecare avocat isi stabileste onorariul in functie de volumul de munca. Nu este un onorariu fix.
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat
Onorariul avocațial nu este standard, în general se fondează pe notorietatea avocatului, complexitatea speței, etc!
Alegeți un avocat din lista de consultanți sau solicitați recomandari de la prieteni și întrebați-l care este onorariul pentru formularea și transmiterea somației!