avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1321 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica 2020
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica 2020

Am de plata ipozit pe anul 2019 din transferul titlurilor de participare, castigul fiind de 95,63 lei. Sunt inregistrat in SPV . la ce puncte din declaratie se trece suma in rubrica impozitului anual datorat. Se trece suma rotunjita la 100 lei?.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:23, 20 Februarie 2020
Este venit din investitii si treceti 96 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200 Tessy Tessy Ce se trece la punctul 2.1 din declaratia 200? Respectiv \\"contributii sociale obligatorii, potrivit legii\\"? Pentru ca am inteles ca nu se trec ... (vezi toată discuția)
Se plateste cas sau cass pentru veniturile provenite din trading de cryptomonede? daniel222 daniel222 Buna ziua, As dori sa stiu cum sunt impozitate veniturile provenite din trading-ul de cryptomonede. Sa zicem, de exemplu, ca la finalul anului 2018 am ... (vezi toată discuția)
Cum se completează declarația unică pentru veniturile obținute în 2018 din vânzare părți sociale ale unui srl? juridic_cas juridic_cas Buna ziua, Cum se completeaza declaratia unica pentru veniturile obtinute in 2018 din vanzare parti sociale ale unui srl. (vezi toată discuția)