Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica 2020
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica 2020

Am de plata ipozit pe anul 2019 din transferul titlurilor de participare, castigul fiind de 95,63 lei. Sunt inregistrat in SPV . la ce puncte din declaratie se trece suma in rubrica impozitului anual datorat. Se trece suma rotunjita la 100 lei?.
Este venit din investitii si treceti 96 lei.