Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ajutor deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ajutor deces

Buna ziua,
As dori sa stiu care este diferenta intre ajutorul de deces si ajutorul de inmormantare.
Cel in valoare de 5.429 si cel in valoare de 2.715.
Pentru o persoana decedata pensionara, am primit suma de 5.429.
Dar cel de 2715 cui se dau ? Sau pentru ce sunt?

Multumesc frumos
2.715 lei se acorda pentru decesul unui membru de familie al asiguratului.