Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Rectificare declaratie unică
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Rectificare declaratie unică

Care e termenul în care se face rectificarea declarației unice si cînd se achită impozitul la ANAF?
Termenul de plata pentru toate valorile care rezulta din declaratia respectiva pentru 2019, impozit si contributii sociale, este pana la data scadenta de depune a declaratiei adica 25 mai 2020. In acest interval puteti sa faceti si rectificari si ramane valabila ultima varianta de declaratie introdusa in sistem.
Se mai poate rectifica si dupa, dar cu penalitati.