Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in regres
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in regres

termenul de 3 ani a actiunii in regres impotriva celorlanti succesori pentru a plati
cota parte din intretinrea unui parinte aflat in stare de nevoie curge de la data
decesului sau de la alta data.art 90 cfam
cu respect
termenul de prescriptie pt. aceasta actiune se calculeaza de la data efectuarii platii.
actiunea se timbreaza la valoarea pretentiei.