Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie unica la radiere pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie unica la radiere pfa

Pfa la norma de venit deschis in 2018. radiere in februarie 2020. Declaratia unica pt 2020 (pt cele 2 luni intrucat st la norma de venit) o depun dupa radiere, este corect? nu vad sensul depunerii inainte de radiere si apoi depunerii de rectificativa. Deci procedez corect daca depun D. unica dupa radiere pfa la norma de venit?

Multumesc!
Corect. Se depune DU dupa radiere si se specifica data incetarii activitatii (data radierii).