avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 777 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Modificări în avocatnet.ro O lista cu lucruri de modificat in Forum
Discuție deschisă în Modificări în avocatnet.ro

O lista cu lucruri de modificat in Forum

Scuze pentru tacerea din ultima vreme. Am fost cu totii prinsi cu dezvoltarea unor alte sectiuni Avocatnet.ro.

Incepand de saptamana viitoare, insa, vine iar vremea forumului. Si va rog sa ne ajutati sa facem o lista cu lucrurile importante care ar trebui modificate in perioada urmatoare.

Am retinut sugestia lui romania inedit cu privire la minge. Am retinut sugestia GabrieleiA pentru stergerea mesajelor, etc. Dar ar fi interesant daca am reusi impreuna sa facem o lista comuna al subiectelor si sa le dam prioritate celor importante.

Prin urmare, asteptam sugestii pana la finalul acestei saptamani, ca sa putem sti ce anume trebuie modificat.

Multumesc anticipat.
Eu am o mica problemutza: nu primesc aproape nici o cerere de consultanta ( prin folosirea butonului) ci tone de mesaje private prin care mi se cere consultanta de la utilizatori. E ok, le raspund la toti cum pot mai bine, daca sunt intrebari care nu tin de domeniile mele de expertiza ii indrept catre forum sau catre alti consultanti despre care stiu eu ca sunt in masura sa dea un raspuns documentat.
Astfel de discutii tin zile in sir si un numar "n" de mesaje, finalizandu-se cu multumiri ( sau injuraturi :) ) care, desi pe plan moral, conteaza extrem de mult, pe site nu se pot cuantifica pt puncte de rating.
Exista vreo posibilitate ca mesajele private sa contribuie la evolutia rating-ului?
Eu ma gandeam la jumatate din suma , sau chiar o treime , si posibilitatea achitarii lunare sau trimestriale , pentru ca la un 50-100 lei se arunca oricine , plus ca ar trebui sa fie oferita si posibilitatea unei versiuni de evaluare , ca sa vada clientul cum ar arata acest pachet de promovare .

Pentru plata la luna as face versiune de evaluare de 5 zile , neinclusa in pachet , disponibila numai dupa ce este facuta plata , iar daca pachetul de promovare nu corespunde asteptarilor clientului , i-as da banii inapoi , minus 10 lei , reprezentand cheltuielile cu comisionele bancare si procesarea cererii .

De regula avocatii sunt zgarciti pentru ca sunt obisnuiti sa ia , nu sa dea bani .

Pe masura ce acest serviciu o sa devina mult mai popular , o sa creasca incasarile , si o sa fie mult mai usor de vandut , mai ales pachetele care ofera optiuni suplimentare .

Daca pretul este necorespunzator , chiar daca la inceput o sa se gaseasca niste entuziasti care o sa dea banu' , doritorii o sa dispara dupa ce trece un an .

Solutia reglementarii situatiei create pe acest forum de catre moderatori si administratori,este simpla:

-trebuie doar sa se faca deosebirea concreta intre "regulamentul impus legal" si criteriile democratice in lumea virtuala.

Discernamantul dintre legea aplicata tuturor normelor de drept si conduita fata de utilizatori va apartine Dv.- celor care aveti atributii ca sa le indepliniti- .

Impunerea nu este o solutie viabila decat atunci cand apar excese de limbaj .
Virtualul inseamna comunicare in primul rand.
Pe acest site,comunicarea este cenzurata uneori prin stergerea unor mesaje (motivate ori nemotivate de cele mai multe ori).

Acum ca se sfarseste un an ,schimbarea este binevenita.
Daca administratia se gandeste la schimbare,este foarte bine.
Sa speram ca deciziile vor inlatura nemultumirle tuturor.
Pachetul PR ar trebui sa nu fie impus utilizatorilor.
Cine doreste,va accesa publicitatea -asa ar fi normal-.

Va doresc sanatate si succes in activitatea Dv.
La multi ani pentru nou an 2010 !

cu stima si consideratie,
rodica_post
@rodica_post: unde ati vazut dvs. ca este impus abonamentul Pachet PR? Ca nu inteleg. Este un serviciu care se vinde si pe care il cumpara doar cei care si-l doresc. Nimeni nu impune nimic.

Sub fiecare mesaj apare :



din greseala se poate da clic si ...probabil se intra la acces pachet.

Deci,la acest fapt m-am referit.

p.s:-pentru mine nu sunt probleme...
Accept doar ceea ce consider ca este util si convingator.
Va multumesc pentru intelegere!

Alte discuții în legătură

Lamurire stergere subiect forum laur2013 laur2013 lamurire cu stergerea ultimului subiect din forum (vezi toată discuția)
Pierdut mesaj lorelai012 lorelai012 da e corect din cauza unei pene de curent mi sa oprit calculatorul iar ultimul mesaj urmarit de mine precum si mesajele primite la alerta au fost sterse din ... (vezi toată discuția)
Despre regulile forumului Segarcea Segarcea Constat ca una din reguli este ca mentionarea numelor persoanelor fizice in mesajele din Forum este interzisa. Ce se intampla daca aceasta regula este ... (vezi toată discuția)