Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot da de permis daca am suspendare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot da de permis daca am suspendare

Buna ziua mati putea ajuta cu un raspuns am primit o suspendare de patru ani si mar interesa daca mai pot da de permis???
Permisul dvs este suspendat pe o perioada de 4 ani, nu anulat. Puteti solicita o reducere a perioadei de suspendare daca detineti permisul auto de peste un an si sunteti declarat admis la testul de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie.
Pai problema este ca eu nu am avut permos am fost prins fara permis si am o suspendare de 4 ani si de asta intreb daca pot da de permis
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa va reabilitati intăi.
Ce ai fumat de scoți tampenii de astea?

lHlydra a scris:

Permisul dvs este suspendat pe o perioada de 4 ani, nu anulat. Puteti solicita o reducere a perioadei de suspendare daca detineti permisul auto de peste un an si sunteti declarat admis la testul de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie.

Marcel888, utilizator