avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot da de permis daca am suspendare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot da de permis daca am suspendare

Buna ziua mati putea ajuta cu un raspuns am primit o suspendare de patru ani si mar interesa daca mai pot da de permis???
Cel mai recent răspuns: Daniel Vidoe , Consultant asigurari 15:45, 21 Iulie 2021
Permisul dvs este suspendat pe o perioada de 4 ani, nu anulat. Puteti solicita o reducere a perioadei de suspendare daca detineti permisul auto de peste un an si sunteti declarat admis la testul de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie.
Pai problema este ca eu nu am avut permos am fost prins fara permis si am o suspendare de 4 ani si de asta intreb daca pot da de permis
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa va reabilitati intăi.
Ce ai fumat de scoți tampenii de astea?

lHlydra a scris:

Permisul dvs este suspendat pe o perioada de 4 ani, nu anulat. Puteti solicita o reducere a perioadei de suspendare daca detineti permisul auto de peste un an si sunteti declarat admis la testul de verificare a cunoasterii regulilor de circulatie.

Ultima modificare: Duminică, 19 Iulie 2020
Marcel888, utilizator

Alte discuții în legătură

Redobandire permis anulat- reabilitare Andrei_barbu Andrei_barbu Buna seara, Sunt si eu intr-o situatie disperată. Am fost prins conducand fara permis. In primul proces mi-au dat amanare cu pedeapsa de 7 luni cu ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere romanesc retinut in franta silviu2018 silviu2018 Sunt posesorul unui permis de conducere eliberat de statul roman. (model european). In prezent sunt rezident fiscal in Franta, locuind aici de cativa ani. ... (vezi toată discuția)
Permis retinut pentru alcool in germania miklosfulop miklosfulop buna am si eu o intrebare la care nu gasesc raspuns :( pe data de12 mai mia fost retinut permisu pt alcol #-o 1,62 in sange asa ca mi sa suspendat dreptul ... (vezi toată discuția)