Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensionării
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensionării

Buna seara! O femeie născută în data de 16 septembrie 1963, în prezent cu pensie de invaliditate de gradul 3, cu o vechime de 35 ani şi 10 luni, din care 7 ani, 11 luni grupa I, şi 7 ani, 8 luni grupa a II de muncă. Când are dreptul la pensie pentru limită de vârsta? Mulțumesc anticipat.
Limita de varsta la 56 ani si 4 luni.