Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum imi pot recupera banii care I am bagat intr o casa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum imi pot recupera banii care I am bagat intr o casa

Buna ziua
Acum 4 ani am cunoscut un barbat cu care m am casatorit dupa cateva luni,in Londra.in momentul cand l am cunoscut el a cumparat o casa la rosu in Romania , cu banii lui,dar actele le a facut pe numele mamei lui.Am inceput sa muncim amandoi aici in Londra, strangeam bani, trimiteam in fiecare luna acasa, pentru a termina casa, de toate aceste lucruri ocupandu se cumnatii mei din partea lui inclusiv soacra mea,Acum nu vor sa recunoasca ca am trimis bani ..Sotul meu dupa doi ani in care am trimis bani cash si transfer bancar precizez,casa a devenit locuibila le a spus sa se mute in casa, inclusiv soacrei mele. Am inceput sa mergem acasa cu gandul sa ne mutam de tot in.Romania si tot timpul investind in casa bani
Dupa 4 ani, acum in 2020, Sotul meu vrea acte pe casa, pe tot ce a investit acolo, dar soacra mea nu mai vrea sa I transfere tot pe numele lui , pe motivul ca si cumnatii mei au bagat bani , dar fara sa ne intrebe,Cum pot sa mi recuperez macar partea mea de bani investiti acolo, pentru ca nu pot locui cu ei, nu am.unde , au ocupat toata casa
Multumesc
Oanabella, utilizator
Actiune in pretentii impotriva soacrei si cumnatilor.
Multumesc
Si sotul meu cum poate primi casa pe numele lui, daca mai poate face ceva, soacra mea nu mai vrea sa I faca acte, ea nu poate dovedi ca a avut bani pentru casa dintr o pensie de 10mil
Casa a costat 130.000£
Multumesc
Cam greu!
Dar, daca reuseste sa obtina hotararea judecatoreasca, o pune in executare prin executare silita pe casa.
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat
Multumesc
La 130.000 de £investiti sigur va permiteti un onorariu avocatial de 50-60 de ori mai mic pt a va rezolva problema.Aveti sanse va trebui să faceti dovada sumelor trimise...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat