Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura de penalalizari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura de penalalizari

Buna ziua,
Firma la care lucrez, a emis o factura cu penalizari pentru o institutie ce nu si-a achitat factura. Institutia apoi a achitat factura de penalizari, dar nu si factura initiala, cea la care s-au calculat de fapt penalizarile.
S-a mai intalnit cineva cu aceasta situatie?
Se mai emite o alta factura de penalalizari? Si daca da, se poate sa mai cuprinda aceiasi perioada ca si prima factura de penalizari?
george-neagu, moderator