Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vatamare corporala din culpa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vatamare corporala din culpa

Bună ziua
De curând soția mea când a dat sa plece din parcare cu spatele s-a trezit cu o doamna lângă ea țipând ca a fost acroșată de mașina. Soția a spus ca nu a vazut-o doar victima stătea pe picioarele ei când făcea acuzații așa ca soția i-a spus ca duce fata la școală și se întoarce înapoi. Era prea târziu când a venit de la școală politia o aștepta. Victima sunase deja la 112 pe motiv ca a plecat soția de la locul accidentului. Au fost la politie au dat declarații ambele părți soția s- a ales doar cu amenda. Victima a spus ca nu are nici și nici nu a vrut sa meargă la spital. Mai târziu soția a fost sunată de la politie sa vina sa mai dea o declarație ca sa se închidă dosarul penal deschis pe numele ei. Eu din câte știu cică așa ar fi procedura în cazul uneî reclamații. Acum stau sa intreb ee vorba de vatamare corporala din culpa sau fuga de la locul accidentuluî fiindcă de la soție va rog sa mă credeți nu pot afla nimic așa de bulversata este
Vă mulțumesc anticipat
Vrei să afli de la noi ce nu ți-a spus soția? Puțin probabil...
Când ai probleme de genul acesta nu pleci de acolo chiar dacă te trage cineva!
Dacă pietonul pleacă, atunci ești scăpat, dar tu șofer NU pleci de la locul faptei.
eugenoctavian1968, utilizator