avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare mult mai rapidă pentru munca în condiții ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare mult mai rapidă pentru munca în condiții deosebite

Bună ziua! Cadrele militare care lucreaza în condiții de muncă deosebită beneficieaza se acest drept?.Mă refer aici de noul calcul de 1 an și 4 luni în loc de 1 an și 3 luni în vederea ieșirii la pensie anticipata! Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: jurist2020 , utilizator 13:10, 4 Martie 2020
Musai!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata si grupa a-ii-a DL-Costache DL-Costache Buna ziua, Am implinit varsta de 60 de ani in luna Mai. Am 41 de ani si 4 luni vechime in luma Mai si am grupa a-II-a 6 ani si o zi. Cei de la casa de ... (vezi toată discuția)
Pensie civila + pensie militara IstratiEvelina IstratiEvelina Buna ziua, Sunt nascut in luna iunie 1957 si am lucrat 13 ani in conditii speciale (grupa 1) la Sidex, 9 ani si 3 luni in Ministerul de Interne in conditii ... (vezi toată discuția)
Legea pensiilor - grupe de munca - norme de aplicare Alin Buzatu Alin Buzatu Buna ziua! As vrea sa adresez cateva intrebari referitor la dreptul la pensie pentru mama mea, care e nascuta in 14/08/1967, are in acest moment 33 de ani ... (vezi toată discuția)