Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suspendare Comitet Executiv
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suspendare Comitet Executiv

Într-un poces aflat pe rol la o Asociație de proprietari instanța a suspendat întregul Comitetul Executiv înclusiv Președintele și a trimis dosarul la Parchet pentru cercetare.
Cine poate în continuare semna listele de întreținere și dacă este cazul unele contracte pentru diverse lucrări urgente?
O asociatie nu poate functiona fara conducere.
Singura modalitate pe care o vad este alegerea unui nou comitet in cadrul unei adunari generale.
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
In cazul supus dezbaterii,este obligatoriu pentru asigurarea bunei functionari a asociatiei de proprietari sa fie convocata adunare generala fie de catre echipa mangeriala pentru care instanta a dispus incetarea exercitarii responsabilitatii,fie de catre minimum 20% dintre proprietari