Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel

Bună-ziua ma ajutați va rog frumos și pe mine, am pierdut pe fond în urma unui proces pe litigii de munca am făcut apel acum am termen în aprilie firma a depus între timp întimpinare acum eu pana la primul termen am voie sa depun și eu ceva sa combat cele scrise în întâmpinare de firma??? Auzisem ceva de note scrise sau tot întâmpinare. Va mulțumesc anticipat
DA, puteți să depuneți ”Raăpuns la întâmpinare”. Vă recomand să vă angajați avocat, fiindcă suntați într-o fază procesuală în care trebuie să fiți reprezentat de un specialist.
Este obligatoriu sa angajez eu vreau singur sa ma reprezint, și mai îmi spune ți va rog exact asa scriu răspuns la întâmpinare. Multumesc
Nu va obliga nimeni sa va angajați av dar era recomandat deoarece ati pierdut la fond.De fapt apelul trebuia formulat de către un specialist pt ca nu formulăm.o cale de atac cum.credem noi ci criticam solutia pronuntata,trebuiesc combătute argumentele instanței care au.dus la respingerea acțiunii de la fond.Teoretic sansele dvs sunt mici în acest moment dar dvs o sa trageți linie la final și o sa va faceti socotelile.Ca formulati raspuns la întâmpinare sau concluzii scrise nu contează neaparat cum le numiti ci cum le formulati.
Mulțumesc din inima mai îndrăznesc cu o întrebare notele scrise se depun pana la primul termen???
pap, utilizator
Dacă le intitulati raspuns la întâmpinare le depuneti după primirea intampinarii în termen de 10 zile
Daca le spuneti note scrise le depuneti oricand.Chiar dacă nu formulati raspunsul la întâmpinare nu va afectează cu nimic procedural.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat