Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum combat sustinerile dintr-o intampinare?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum combat sustinerile dintr-o intampinare?

buna ziua, sunt la al 3 lea termen si incriminatii au facut preantampinare aducand inscrisuri false si nerelevante...ce pot face eu? o preintampinare la preintampinare? unde sa scriu si sa dovedesc netemeinicia inscrisurilor....sau pur si simplu scriu ce consider, o fac in 3 exemplare o duc la grefier si astept termenul sa vad ce se mai intampla...
:) Faceti, denumiti-o note scrise si demonstrati netemeinicia celor sustinute sau a inscrisurilor prezentate.
Dumneavoastra puteti formula un raspuns la intampinare prin care sa va formulati punctul de vedere cu privire la cele sustinute de catre parati in intampinarea respectiva
multumesc....deci nu are nici o denumire oficiala...sau o formula anume...Dna Presedinta si incep povestirea, nu?...o pot depune oricand la dosar sau astept termenul stabilit?
Despre ce documente este vorba?
e vb de ce formula de raspuns sa folosesc in urma unei preantampinari facute actiunii mele. la ce doc va referiti?