Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persone netrecute la cheltuieli
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persone netrecute la cheltuieli

buna ziua
In cazul in care locatari cu copii nu au inscris copii la cheltuieli ca si numar de persoane ,mai bine de un an neplatind cheltuieli dupa acestia, cum se procedeaza, se retine ceva suma retroactiv ? Imobilul are lift, este vorba de copii noi nascuti, si cu varsta de 2 ani, netrecuti in cartea de imobil si nici la cheltuieli.
Va multumesc
Robertcj, utilizator
Se trec la intretinere. Retroactiv nu se poate sa mai plateasca ceva.
Legal acest lucru a se trece la intretinere retroactiv nu am gazit in nicio litera de lege..

vali m a scris:

Se trec la intretinere. Retroactiv nu se poate sa mai plateasca ceva.

Daca asoaciatia de proprietari pe parcursula 2 ani cat are minorul nu a inteles sa inregistreze in evidenta de calcul majorare numar persoane este culpa ei
Nu se retine retroactiv,,nu se mai pot reface toate listele de intretinere pentru 2 ani in urma