Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furt din magazin
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt din magazin

Buna ziua am o intrebare am substras bunuri de 50 de lei dintrun supermarket am trecut de casele de marcat dupa care ma oprit paza si au recuperat prejudiciul am vrut sa il platesc dar mi se cerea dublu am. 16 ani si miau facut dosar penal care sunt consecințele ie prima abatere au chemat politia si sunt chemata la tribunal mam prezentat si pe foaie scria intemeiat dupa care un avocat mia spus sa plec acasa ca nu au ce sa imi faca ajutatima sunt foarte speriata
Lorinico, utilizator
Să nu mai faceți pe viitor așa ceva. De data asta veți scăpa, dar în viitor nu! Nu uitați că atunci când sunteți în nevoie trebuie să cereți și vi se va da. Dacă continuați fapta devine obișnuință și nu e bine. Pot să vă spun că sunteți la vârsta la care trebuie să continuați să învățați (să mergeți la școală), să învățați o meserie. Vorbiți cu familia și găsiți-vă ceva de lucru, part-time și veți depăși această situație neplăcută. Succes în viață!