Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu - Covid 19
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu - Covid 19

Buna ziua,
Pentru munca la domiciliu in contextul evitarii raspandirii coronavirusului, ce trebuie sa fac intern si care este formatul unui act additional la CIM?

Multumesc
Aveti doua variante :
- decizie a angajatorului ,potrivit art.48 C.mun.

- act aditional, cu schimbarea tipului de c.i.m. din c.i.m. obisnuit in c.i.m. cu munca la domiciliu/telemunca
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc pentru raspuns.

M-ati putea ajuta si cu un modele de act additional? cu referire la art 48?

Cu stima,
Emanuel B.
Este foarte greu de postat in forum asa ceva ..