Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... prelungire contract de arenda cu act aditional
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

prelungire contract de arenda cu act aditional

Buna ziua! Va rog sa imi spuneti de cate ori se poate prelungi un contract de arenda prin act aditional? De ex: a depus contract de arenda in anul 2017 pentru un an , adica pana in 2018, in 2018 a venit cu act aditional pt prelungire inca un an , pana in 2019 iar in 2019 a venit iar cu prelungire pt un an prin act aditional pana in 2020....
Contractul de arenda se poate prelungi prin incheierea de acte aditionale de oricate ori partile sunt de acord sa faca asta. ACtele aditionale trebuie inregistrate in registrul tinut in acest sens de Consiliul Local.