Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Revenire CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Revenire CCC

Buna ziua,
O angajata urma sa isi reinceapa activitatea revenind din CCC, la data de 1 Aprilie 2020, solicitand astfel stimulentul de insertie. Datorita situatiei create de coronavirus societatea este nevoita sa isi intrerupa temporar activitatea. Daca la reinceperea activitatii perioada in care ar fi putut solicita stimulentul va fi trecuta deja, va pierde angajata acest drept? Ce poate face pentru a nu il pierde?

Multumesc!
Cristina Ve, utilizator
Ar trebui sa intrebe din timp la AJPIS/ANPIS.