Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate diferenta diploma invatamint superior dinainte de 1989 ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

diferenta diploma invatamint superior dinainte de 1989 fata de cele actuale

Buna,

As vrea stiu daca o diploma de invatamint superior obtinuta in 1986 este inferioara uneia obtinuta sa zicem in acest an.Aditional, as intreba ;un inginer de atunci este inferior unuia de astazi care vine cu diploma cu master sau ce o mai fi acum de actualitate?
Nu există nicio inferioritate întrucât studiile de atunci, ca și cele de acum sunt asimilate studiilor de lungă durată. Masteratul reprezintă o atestare în plus pentru dumneavoastră, neavând valoarea de completare a studiilor universitare de scurtă durată de azi.