avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Prefectura nu raspunde
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Prefectura nu raspunde

Prefectura nu raspunde, invoca clasarea dosarelor fiindca ar fi prea multe, raspunde TOTAL pe linga subiect ( eu scriu : va rog puneti in aplicare sentinta cutare , ei raspund : am pus-o in aplicare, v-am dat pamint prost ).

Am cistigat unul din procese, dar a durat 2 ani, 14 infatisari si a fost extrem de obositor.

Nu pot pur si simplu sa reclam pe Prefect undeva ?

Alte discuții în legătură

In urma unui contencios administrativ si fiscal, pe data de ... EugenTS EugenTS Buna ziua. In urma unui Contencios administrativ, pe data de 12.05.2022 fara a fi invocate exceptii. fara a fi formulate noi cereri, in urma cuvantului ... (vezi toată discuția)
Primaria tergiverseaza emiterea unei solutii de retrocedare - legea 247/2005 Balaurul Balaurul * Nu este prima data cind autoritatile Administrative nu raspund cererilor inaintate de catre tatal meu spre Prefectura PH sau catre Primaria Cerasu - jud. PH. ... (vezi toată discuția)
Unde reclam neprimirea unei sentinte, pretins comunicate in dosar? Carturarul Carturarul Situatia este urmatoarea: am dat in judecata Asociatia de locatari pentru sumele pretinse. Mi s-a respins actiunea dar sentinta nu a ajuns la mine. Am facut ... (vezi toată discuția)