Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... somaj tehnic 2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

somaj tehnic 2020

firmele din domenii alte domenii de activitate decit cele mentionate in ordonanta cu situatia de urgenta pot trimite angajatii in somaj tehnic?
In situatia in care au decis suspendarea activitatii in aceasta perioada va trebui sa declare acest lucru la Registrul Comertului?
re este termenul de a opera in REVISAL decizia de suspendare cim pentru somaj tehnic?
Da, firmele din domenii alte domenii de activitate decat cele mentionate in ordonanta cu situatia de urgenta pot trimite angajatii in somaj tehnic.

Suspendarea activitatiis e anunta la ONRC.

Suspendarea c.i.m. se transmite in REVISAL anterior datei suspendarii.