avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Bunuri sechestrate.
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Bunuri sechestrate.

Buna ziua,
S-a suspendat procesul executarii silite initiate de noi impotriva unui debitor , intrucat s-a deschis procedura insolventei de cate Finante, chiar inaintea vanzarii bunurilor sechestrate.
Ce se intampla cu aceste bunuri in procedura insolventi, daca bunurile au fost sechestrate de noi?
Cel mai recent răspuns: bossman , utilizator 14:16, 11 Decembrie 2009
Administratorul judiciar va ridica sechestru si :
-fie va lasa in custodia dvs bunurile si va va plati cheltuielile de conservare /depozitare
-fie le va duce la sediul/punctul de lucru al debitoarei.
odata cu deschiderea procedurii s-a suspendat si executarea silita

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Publicatie vanzare executor - insolventa debitor carina.ionescu carina.ionescu Buna ziua, As dori sa aflu ce urmeaza sa se intample in situatia mea. Avem un proces de executare silita impotriva unui debitor, am afisat, ieri, publicatia ... (vezi toată discuția)
Factura? zaharia daniela zaharia daniela Ma puteti ajuta sa imi spuneti actul normativ in care se specifioca ca la valorificarea sechestrului Finantele trebuie sa emita factura? Multumesc (vezi toată discuția)
Reinsertie debitoare otilia13 otilia13 Buna ziua, Un debitor a intrat in procedura de insolventa iar in urma reorganizarii judiciare acesta a fost repus in situatia anterioara, Societatea ... (vezi toată discuția)