Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Bunuri sechestrate.
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Bunuri sechestrate.

Buna ziua,
S-a suspendat procesul executarii silite initiate de noi impotriva unui debitor , intrucat s-a deschis procedura insolventei de cate Finante, chiar inaintea vanzarii bunurilor sechestrate.
Ce se intampla cu aceste bunuri in procedura insolventi, daca bunurile au fost sechestrate de noi?
Administratorul judiciar va ridica sechestru si :
-fie va lasa in custodia dvs bunurile si va va plati cheltuielile de conservare /depozitare
-fie le va duce la sediul/punctul de lucru al debitoarei.
odata cu deschiderea procedurii s-a suspendat si executarea silita