avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Indemnizatie PFA fara angajati
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Indemnizatie PFA fara angajati

Am un salon de infrumusetare in care lucrez singura, nu am angajati.
Guvernul a promis ca acorda pt PFA fara angajati o indemnizatie in valoare de 2230 lei echivalenta cu salariul minim pe perioada crizei.
Va rog sa imi raspundeti ce acte/formulare trebuie depuse/completate si unde? Cand? Cum se procedeaza?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa unui angajat samyku01 samyku01 Buna ziua, Va rog mult sa ma lamuriti si pe mine, nu inteleg bine cum este cu PFA-urile dependente, am tot vazut si pe alte forumuri... 1. Am un salon de ... (vezi toată discuția)
Pfa salon de infrumusetare - cosmeticiana trebuie sa infiinteze p.f.a. cu sediul la domiciliu sau la salon? MaxineA MaxineA Buna ziua. Am amenajat apartamentul propriu ca salon de infrumusetare cu o camera pentru coafura, una pentru manichiura si una pentru cosmetica. Eu voi lucra ... (vezi toată discuția)
Ce poate inlocui cim ? samyku samyku Buna ziua, Ce anume poate inlocui CIM pentru un angajat care lucreaza la un salon de infrumusetare? In afara de PFA, pentru ca stiu ca ar putea avea ... (vezi toată discuția)