Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Daca merg la serviciu, este suficienta adeverinta data ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Daca merg la serviciu, este suficienta adeverinta data de angajator sau este necesar sa am si declaratia pe propria raspundere, pe langa aceasta?

Buna ziua,
Ca urmare a publicarii OM nr.3, vin cu intrebarea urmatoare: daca trebuie sa merg la munca, am adeverinta de la angajator, am si legitimatia de serviciu, mai este necesar sa am pe langa acestea si declaratia pe propria raspundere ca merg la munca? Sau adeverinta este suficienta?
Multumesc.
Buna ziua,
Din cate stiu, fiind intr-o situatie asemanatoare, este suficienta doar adeverinta.( cred ca este suficienta si doar o poza cu ea-daca o putem prezenta si pe telefon/tableta...)
Ionut.ion, utilizator
Ori legitimatia de serviciu , ori adeverinta se prezinta ... practic ,va spun din Buc.