Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Cadru medical. Boala autoimuna
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Cadru medical. Boala autoimuna

Dragilor, sper sa ma puteti ajuta.
In situatia in care, o asistenta medicala are o boala autoimuna, caz clar de moarte sigura in cazul in care contracteaza virusul, cu documente justificative trimise dorectorului spitalului( despre spitalul.Colentina Bucuresti vorbesc) dar care au ramas in aer si nimeni nu le zice nimic, ce poate face astfel incat sa nu mai fie nevoita sa mearga la serviciu, cum se poate apara legal.in contextul ordonantei militare? Va multumesc.
Concediu medical!
Nu se poate, nu primesc concediu medical, sunt carne de tun pur si simplu, era usor de rezolvat in acest caz

jurist2020 a scris:

Concediu medical!