Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Șomaj tehnic-ajutor pentru desfacere contract de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Șomaj tehnic-ajutor pentru desfacere contract de munca în baza art. 31, alin. 3

Am dreptul la ajutor de șomaj sau alt ajutor în condițiile în care am fost angajat în data de 9 martie 2020 și desfacere contract de munca în baza art31, alin. 3,in data de 17 martie 2020
Nu aveti dreptul la somaj tehnic ,ci doar la somajul acordat in baza Legii 76/2002.

Detalii : Conditii primire ajutor de somaj
www.avocatnet.ro/forum/discu...