avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zgomote de la vecin. Ce e de facut
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zgomote de la vecin. Ce e de facut

Buna ziua, de curand vecinul de sub mine si-a montat un sac de box prins de tavan. Cand acesta il foloseste se propaga vibratii mari incat se zguduie geamurile, tremura mobilierul si este foarte dernanjant intrucat nu tine cont nici de ora la care il foloseste. Ce solutii sunt pe cale amiabila in acest caz. Pana acum doar l-am instiintat ca se aude foarte puternic prin SMS si a spus ca isi cere scuze si ca termina imediat, ceasul fiind aprox ora 22.00
Va multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 1 Aprilie 2020
Ionut_Gabriel, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:08, 1 Aprilie 2020
Atat Lnr 61/1991 republicata cat si regulamentul de ordine interiora al asociatiei de proprietari prevad programul obligatoriu de liniste
Initial discutati decent cu vecinul sa realizeze sistem de izolare astfel incat antrenamentul acestuia sa nu genereze neajunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecini gălagiosi deasupra și dedesubt simdav1 simdav1 Locuieșc intr-un bloc la etajul 2. Vecinii de la etajul 3 au activitate intensa după ora 22:30 - aspira, fac curățenie, muta scaunele, dulapurile, fac ... (vezi toată discuția)
Avocat specializat in conflicte intre vecini AlissAndre AlissAndre Buna ziua, As dori sa stiu daca exista vreo lege sau exista avocati specializati in conflictele dintre vecini. Ca sa spun si problema: - vecinul de ... (vezi toată discuția)
Vecini care șicanează , rog un sfat Ionelache Ionelache Am o vecină deasupra noastră cu 2 copii adolescenți care mă șicanează mai ales după ora 22:00-08:00 , adică bubuie , ciocane , tropăie trag scaunul ... (vezi toată discuția)