Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zgomote de la vecin. Ce e de facut
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zgomote de la vecin. Ce e de facut

Buna ziua, de curand vecinul de sub mine si-a montat un sac de box prins de tavan. Cand acesta il foloseste se propaga vibratii mari incat se zguduie geamurile, tremura mobilierul si este foarte dernanjant intrucat nu tine cont nici de ora la care il foloseste. Ce solutii sunt pe cale amiabila in acest caz. Pana acum doar l-am instiintat ca se aude foarte puternic prin SMS si a spus ca isi cere scuze si ca termina imediat, ceasul fiind aprox ora 22.00
Va multumesc
Ionut_Gabriel, utilizator
Atat Lnr 61/1991 republicata cat si regulamentul de ordine interiora al asociatiei de proprietari prevad programul obligatoriu de liniste
Initial discutati decent cu vecinul sa realizeze sistem de izolare astfel incat antrenamentul acestuia sa nu genereze neajunsuri