Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apel număr de urgență 112
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apel număr de urgență 112

Bună ziua. Am apelat poliția prin numărul de urgență 112, din motivul că pe un teren intravilan, proprietate personală a intrat cineva cu un utilaj agricol și a inceput să prelucreze fără drept. După câteva zile am primit o amendă de 500 lei, pentru că am apelat nedrept pe numărul de urgență 112. Este legal amenda?
Mulțumesc.
Buna seara,
Nu se justifica URGENTA!
Va puteti adresa instantelor intr-un dosar civil sau cu plangere la parchet.
In niciun caz nu se apela 112 , mai ales acum cand suntem intr-o situatie speciala.
Chiar nu era o urgenta.Amenda e legala.Ati abuzat fara sa va ganditi ca alti oameni chiar aveau nevoie de ajutor de urgenta.