avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Modificare legea 19/2020?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Modificare legea 19/2020?

Buna ziua.Fac parte din categoria mămicilor care stau cu copilul sub 12 ani acasă pt acei 75 la sută...vroiam sa știu dacă s-a umblat la acel articol..s-a eliminat acea excepție de pe perioada vacantei până la finalul stării urgențăă 16 aprilie ?mai exact ..ar trebuii reîncepută activitatea luni 6 aprilie ...sau nu?că nu mai înțeleg nimic...
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:43, 2 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Inca nu s-a doptat nicio modificare in sensul dorit de dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 19 / 2020 Anky1988 Anky1988 Buna ziua.Am si eu o nelamurire in legatura cu legea 19 /2020. Parintii beneficiaza in continuare de zile libere platite pe toata perioada închiderii ... (vezi toată discuția)
Concediu medical părinți in situatia scolilor inchise Tasedan86 Tasedan86 Buna ziua am nevoie de o informatie daca in cazul in care mama este deja in concediu pentru cresterea copilului tatal isi mai poate lua concediu medical pentru ... (vezi toată discuția)
Drepturi perioada pandemie clahomastreet clahomastreet buna ziua sunt angajata din data de 28.01.2010 la o clinica privata si sunt inca in perioada de proba., Aceasta fiind de 4 luni in cazul meu.Am o fetita de 6 ... (vezi toată discuția)