avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 356 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Medicii militari observ ca se descurcă bine
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Medicii militari observ ca se descurcă bine

Nu inteleg de ce nu se apelează la ei.
Au dotari si observ ca stiu ce au de făcut.
Vad asta la.Suceava.

Nu ma iau după ce zice mass media ci după ceea ce vad eu.

Este însă posibil.sa fi fost instruiți de abia acum...si de aceea sa fi aparut asa de bine pregătiți...

Nu stiu cat de pregati erau si ei...la început...dar...nu mai contează...

Eu.mereu incerc sa privesc în viitor...pentru ca trecutul este sumbru...la noi în țară...
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Aprilie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:59, 12 Aprilie 2020
Se va apela la medicii militari.

La ce trecut va referiti, cel pre-revolutie sau post-revolutie?
In topic la.ultimii 30 de ani...
Trecutul politic si economic mai ales...
Corupția si incompetenta sunt buni prieteni...
Managerii de spitale sunt complet depășiți ca nu merge cu relații sa se inteleaga cu coronavirusul...
Si cei de la DSP sunt tot pe acolo...la nivel.de.conducere...dupa cate se observa...
Nu ca m-as mira eu...
Mie imi era.clar ca vor fi praf.

Nu stiu daca au atatia medici militari pregatiti pe atac bacteriologic.
Cu COVID 19 mai este si problema ca militarii nu sunt chiar pregătiți total deoarece este ceva dinamic si totul trebuie adaptat de.la zi la.zi, de la.ora la ora.
Au însă echipamente de protecție si asta este bine dar nu si suficient.
Macar sa reușească să stopeze pe Suceava.
Ultima modificare: Marți, 7 Aprilie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Vad ca la Suceava un medic militar s-a infectat cu COVID 19.
Au venit 5 medici militari din Cluj si unul dintre aceștia s-a infectat iar ceilalți au fost trimiși inapoi la Cluj.

La Suceava este necesar sa fie trimiși medici foarte bine instruiți pentru ca altfel se va intampla ca in Lombardia.Au avut echipament de protecție adecvat si este ingrijorator acest lucru.Nu ca medicii italieni care nu aveau echipament de.protectie adecvat.
Ultima modificare: Duminică, 12 Aprilie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cei care au functii de conducere in dsp ar trebui să demisioneze daca au o astfel de atitudine CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Am văzut ceva incredibil venit din partea celor care au obligația de a proteja sănătatea publică.A celor care sunt medici si trebuie sa stie ca medicii ... (vezi toată discuția)
Necesitatea ca toti oamenii sa poarte masti de protecție daca ies în public CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Este necesar sa purtati toti masti de protectie pentru a impiedica transmiterea noului coronavirus. În acest mod nimeni nu va mai fi infectat sau cel puțin ... (vezi toată discuția)