Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Crestere copil

Buna,am nascut pe data de 14 noembrie 2018.
Cand ar trebui sa ma intorc la servici sa pot beneficia de stimulent inca un an?
Mentionez ca sotul.nu își poate lua luna tatalui.
Cu 60 de zile sau cu 90 de zile?
Sau care e procedura.
Va multumesc.
Mihai 14, utilizator
Inainte de 14 august 2020 va trebui sa reveniti la munca si sa depuneti cererea pentru acordarea stimulentului de insertie.
Deci atunci asa cu 90 de zile inainte.
Da, intrucat in aceasta situatie nu se mai ia in calcul luna tatalui.