avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1041 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Crestere copil

Buna,am nascut pe data de 14 noembrie 2018.
Cand ar trebui sa ma intorc la servici sa pot beneficia de stimulent inca un an?
Mentionez ca sotul.nu își poate lua luna tatalui.
Cu 60 de zile sau cu 90 de zile?
Sau care e procedura.
Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 7 Aprilie 2020
Mihai 14, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:18, 8 Aprilie 2020
Inainte de 14 august 2020 va trebui sa reveniti la munca si sa depuneti cererea pentru acordarea stimulentului de insertie.
Deci atunci asa cu 90 de zile inainte.
Da, intrucat in aceasta situatie nu se mai ia in calcul luna tatalui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua.doresc urgent raspuns. am nascut pe data 08 august ... felicia bz felicia bz Buna ziua.doresc urgent raspuns. Am nascut pe data 08 august 2018 eram in crestere copil pana la 2 ani. In data de 14 octombrie 2019 am nascut cel de-al ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie Melania83 Melania83 Buna ziua. As dori sa stiu cum pot beneficia de stimulentul de insertie pana la 3 ani in conditiile in care eu am mers de pe un CIC pe altul, adica primul ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie dupa revenirea din ccc TLarisa TLarisa Buna ziua, Un acest moment eu sunt in concediu de crestere copil. Copilul va implini 2 ani pe 17 oct 2018. Ca sa pot beneficia de stimulentul de insertie ... (vezi toată discuția)