Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata pentru motive personale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata pentru motive personale

Buna ziua,
Doresc sa imi iau concediu fara plata din motive personale.
Este nevoie sa am in vedere o perioda de preaviz atunci cand avansez cererea catre angajator?

Multumesc pentru raspuns
Pentru asa ceva ar trebui sa verificati in Reg. Intern care este procedura de depunerea unei astfel de solicitari .... in cazul in care exista, puteti depune si cu cateva zile inainte de a intra in CFP.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc