avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contract de locațiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contract de locațiune

Ce alte documente sunt necesare, in afara de cererea de inregistrare si contractul de locatiune, pentru înregistrarea contractului la organele fiscale?
Ultima modificare: Joi, 9 Aprilie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Robesspiere , utilizator 08:32, 9 Aprilie 2020
Buna seara,

Veti depune la organul fiscal competent o cerere de inregistrare in 2 exemplare, cerere ce o veti gasi pe net, insotita de o copie a contractului.
Contractul va trebui sa il aveti la dvs. In original.

Seara buna!
Ok. Multumesc.

JJaa a scris:

Buna seara,

Veti depune la organul fiscal competent o cerere de inregistrare in 2 exemplare, cerere ce o veti gasi pe net, insotita de o copie a contractului.
Contractul va trebui sa il aveti la dvs. In original.

Seara buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract inchiriere Florian59 Florian59 buna ziua , am o intrebare , locuiesc in Bucuresti(domiciliul stabil) si am o casa in Braila(casa parinteasca) pe care vreau s-o inchiriez ,...unde se face ... (vezi toată discuția)
Radiere din circulatie CeliaMariana CeliaMariana Buna seara! Cum pot radia un autoturism pe care nu l-am înmatriculat pe numele meu? Mentionez ca am actele in original ale masinii si contract de vanzare ... (vezi toată discuția)
Contractul de inchiriere - titlu executoriu virgo19 virgo19 Buna ziua, Am citit undeva ca, conform NCPC, contractul de inchiriere inregistrat la anaf constituie titlu executoriu. Vreau sa stiu daca este adevarat. Am ... (vezi toată discuția)