Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare contract de locațiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare contract de locațiune

Ce alte documente sunt necesare, in afara de cererea de inregistrare si contractul de locatiune, pentru înregistrarea contractului la organele fiscale?
george-neagu, moderator
Buna seara,

Veti depune la organul fiscal competent o cerere de inregistrare in 2 exemplare, cerere ce o veti gasi pe net, insotita de o copie a contractului.
Contractul va trebui sa il aveti la dvs. In original.

Seara buna!
Ok. Multumesc.

JJaa a scris:

Buna seara,

Veti depune la organul fiscal competent o cerere de inregistrare in 2 exemplare, cerere ce o veti gasi pe net, insotita de o copie a contractului.
Contractul va trebui sa il aveti la dvs. In original.

Seara buna!