Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic perioada stare de urgenta covid 19 2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic perioada stare de urgenta covid 19 2020

Un angajat are doua contracte de munca la firme diferite: 1 contract cu 8 ore si un contract cu 2 ore; incepand cu data de 1.04.2020 contractul de munca la 2 ore inceteaza cu acordul partilor si in data de 2.04.2020 contractul de munca la 8 ore se suspenda ca urmare a epidemiei.
In aceast asituatie angajatul poate beneficia de somaj tehnic pe duarata starii de urgenta? Va multumesc.
In speta, angajatul poate beneficia de somaj tehnic pe durata starii de urgenta