Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentară din UK
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentară din UK

Imediat după divorț (la notar) fostul soț s-a mutat in Anglia,acesta plătește pensia alimentară raportată la salariul care îl avea în România,nu la cel pe care îl are cu adevărat în Anglia.Cum as putea proceda sa achite suma la salariul lui de acolo?Menționez că nu am decât o adresă de email și un nr de telefon de-al lui de acolo,în rest el m-a blocat peste tot și ia legătura cu copilul foarte rar.
Krisstinaa, utilizator
Acum cat timp a fost asta, cand ati divortat ?
Pensia a fost stabilită în procent sau în sumă fixă de bani ?
Aprilie 2019

gi-jane2 a scris:

Acum cat timp a fost asta, cand ati divortat ?

Krisstinaa, utilizator
Procent din salariu lui

Adrian ALBU a scris:

Pensia a fost stabilită în procent sau în sumă fixă de bani ?

Ați putea să apelați la procedura de executare silită internațională. Cunoașteți numele angajatorului pe care în are în Anglia ?