avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj în perioada de probă
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj în perioada de probă

Bună ziua.
La actualul loc de muncă mă aflu în perioada de probă.
Nu mai vreau nici eu nici angajatorul să continuăm.
Pot beneficia de șomaj dacă sunt încă în perioada de probă?
Mulțumesc
Ultima modificare: Vineri, 10 Aprilie 2020
korynutza1985, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:47, 10 Aprilie 2020
Numai daca initiativa incetarii c.i.m. o are angajatorul , iar dvs indepliniti conditiile prevazute de lege.

Conditii primire ajutor de somaj
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de somaj tehnic dacă contractul de muncă a fost incheiat de către angajator, aflându-ma in perioada de proba? Catalin.verman Catalin.verman Angajatorul, o multinațională, a decis să-mi încheie contractul de muncă saptamana trecută, pe motivul ineficientei business-ului in conjuctura de ... (vezi toată discuția)
Concediere contract perioada nedeterminata cu 90 zile de proba Tudor Maria Tudor Maria Om o vechime in munca de 24 luni la alți angajatori nu am beneficiat niciodată de șomaj , acum 3 luni am demisionat de la Faurecia Sibiu si m-am angajat la ... (vezi toată discuția)
Seful refuza preavizul!! alinaelenaaurora alinaelenaaurora Buna ziua! Luni seara, inainte cu 15 minute De inchidere sefa mi.a spus ca nu mai are nevoie de serviciile mele. Impunand.mi sa scriu demisia- nu am scris. ... (vezi toată discuția)