Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu fara plata

Buna ziua,
In data de 25 mai ar trebui sa intru in concediu prenatal.
Intrebarea mea este:
Daca-mi iau concediu fara plata de maine, presupun ( 12 aprilie) pana in 25 mai cand trebuie sa intru in prenatal, mai beneficiez de indemnizatia aferenta concediului prenatal?
Daca DA, calculul indemnizatiei se face tinand cont de concediu fara plata, adica se iau in calcul aceasta perioada fara venit?
Va multumesc!
DA, calculul indemnizatiei se va face tinand cont de concediu fara plata.