avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu fara plata

Buna ziua,
In data de 25 mai ar trebui sa intru in concediu prenatal.
Intrebarea mea este:
Daca-mi iau concediu fara plata de maine, presupun ( 12 aprilie) pana in 25 mai cand trebuie sa intru in prenatal, mai beneficiez de indemnizatia aferenta concediului prenatal?
Daca DA, calculul indemnizatiei se face tinand cont de concediu fara plata, adica se iau in calcul aceasta perioada fara venit?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:18, 11 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
DA, calculul indemnizatiei se va face tinand cont de concediu fara plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculul pentru concediul de maternitate Hellenas Hellenas Buna ziua, As dori si eu o informatie cu privire la calculul pentru concediul de maternitate. Sunt angajata din aprilie, am ramas insarcinata, urmez sa ... (vezi toată discuția)
Mod de calcul indemnizatie ccc florinact florinact Buna ziua, Va rog sa ma ajutati si pe mine sa rezolv urmatoarea problema: angajata cu salariu minim pe economie, am nascut pe 24 ianuarie 2007 si sunt in CIC ... (vezi toată discuția)
Concediu medical imediat după ccc nsli8485 nsli8485 Bună ziua, vă rog frumos dacă puteți să mă ajutați și pe mine cu niște răspunsuri pentru următoarea situație: sunt în CCC, primul copil urmând ... (vezi toată discuția)